Hľadáte kulmu, ktorá vykúzli tie najkrajšie vlny? Faktom zostáva, že vlny, ktoré sú krásne pre jedného, nemusí byť krásne pre druhého. Niekto miluje lokne, niekto malé vlnky a niekto naopak voľné veľké vlny. Na trhu je celý rad prístrojov o rôzne veľkosti, takže si aj vy bez problémov nájdete ten pravý pre vás. Ako na to? Na čo sa zamerať? V tomto článku nájdete niekoľko praktických tipov.
1. Ako veľké vlny chcete?
Podľa veľkosti požadovanej vlny vyberajte veľkosť kulmy. Na trhu sú navyše aj kónické kulmy, ktoré dokážu vytvoriť lokne postupne znižujúcej sa veľkosti.
Pri výbere si dávajte pozor, aký výsledok očakávate. Pokiaľ si zvolíte trojkulmu, výsledkom nebudú lokne, ale vlnky. Naopak keď zvolíte kulmu, nemôžete čakať vlnky.
LOKNE VLNY
2. Hľadáte automatickú alebo ručnú?
Klasická ručná kulma funguje tak, že prameň okolo kulmy obtočíte a kulmou navyše môžete aj otáčať. Postupne natáčate každý prameň zvlášť. Postupujete od zadnej spodnej časti hlavy k čelnej strane a natáčate pramene o šírke cca 2 cm. Aký je rozdiel oproti automatickej kulme? Automatická kulma si prameň navinie sama. Použitie je úplne jednoduché, prístroj urobí takmer všetko za vás. Prameň do kulmy vložíte a stlačíte tlačidlo. Niektoré modely sú navyše vybavené ďalšími funkciami ako napríklad funkciou ionizácie. V ponuke tiež nájdete kulmu, ktorá má ergonomický dizajn v tvare L a nezaťažuje tak vaše ruky. Oproti klasickej kulme totiž nemusíte toľko zdvíhať ruku a neprirodzene ju natáčať. To oceníte hlavne, ak máte dlhé a husté vlasy.
3. Povrch kulmy
Obvykle býva povrch kulmy keramický, čo zaisťuje, že vlasy budú vyzerať hladko. Niektoré modely môžu byť obohatené o prídavné látky, ako napríklad keratín, ktorý sa pri natáčaní uvoľňuje, a vlasy sú potom chránené pred poškodením. Medzi ďalšie používané materiály patrí kombinácia medi a zlata pre optimálne rozloženie tepla, titán pre veľmi rýchle zahriatie alebo nerezová oceľ ako základný vhodný materiál pre výrobu kulmy. Aký materiál zvoliť? Čím častejšie budete vlasy natáčať, tým kvalitnejší-obohacenější materiál vyberajte.
4. Ďalšie technológie
Možnosť nastavenia teploty: Vďaka tejto funkcii môžete svoje vlasy chrániť a zbytočne ich vysokými teplotami nezaťažujete. Pokiaľ máte vlasy jemné, poškodené alebo umelé, tento parameter pre vás bude veľmi dôležitý. Nastavenie býva často pomocou tlačidiel a je tak maximálne jednoduché.
Otočný kábel: Praktická funkcie uľahčujúce použitie. Kábel sa vďaka otočnému mechanizmu, ktorý je priamo u konca kulmy, nezamotáva.
Chladná špička: Pri kulmovaniu táto funkcia uľahčuje manipuláciu s kulmou. Tejto špičky sa môžete dotknúť bez toho aby ste sa spálili. Čo si budeme hovoriť, pri kulmovanie je najväčší strach, zo spálených prstíkov. ?
Bezpečnostný stojanček: Ďalšia praktická vychytávka, ktorú pri kulmovaniu môžete využiť. Pri odložení kulmy nemusíte hľadať žiaruvzdorné miesto, stačí vysunúť stojan.
V ponuke nájdete tiež teplovzdornú rukavicu pre pohodlnejšie použitie kulmy. Už žiadne obavy z popálených prstov, môžete byť úplne v pokoji a sústrediť sa na tvorbu účesu.
Nech už si vyberiete akúkoľvek, vyberajte starostlivo a tak, aby spĺňala vaše požiadavky.