Staráme sa o strojček – ako na to?

Kúpili ste si zastrihávač vlasov a neviete si rady s jeho údržbou? Prinášame Vám zopár tipov na údržbu strojčeka, vďaka ktorým zaistíte bezproblémový chod prístroja a výrazne tým predĺžite jeho životnosť.

Základom starostlivosti o akýkoľvek strihací strojček je jeho pravidelné čistenie a olejovanie. Tieto procedúry odporúčame vykonávať minimálne 1x denne, pokiaľ bol strojček používaný. V momente, kedy je strojček nadmerne zanesený vlasy a nie je dostatočne proolejován, dochádza k vyššiemu trenie a opotrebovanie strihacie hlavice, rovnako tak sa nadmerne namáha aj motor (prípadne akumulátor) strojčeka a znižuje sa tým jeho životnosť.

     

Krok 1 – čistíme

Čistenie je nutné vykonávať dôkladne, nestačí len oprášiť štetcom čepele strojčeka, ale vždy odporúčame zložiť celú hlavicu a oprášiť ju aj vnútro strojčeka od všetkých chĺpkov a vlasov, poprípade možno použiť aj špeciálny roztok na čistenie hlavíc. Hlavicu vždy dávajte dole podľa návodu na použitie k danému typu strojčeka.

Krok 2 – olejujeme

Olej nanášame priamo na čepele a z boku aj medzi trecie plochy hlavice (viď obrázok nižšie). Olejček býva u väčšiny strojčekov súčasťou balenia, prípadne ho môžete zakúpiť aj zvlášť. Prípadne môžete použiť aj špeciálne spreje, ktoré strihaciu hlavicu olejujú a dezinfikujú zároveň. Tieto spreje odporúčame obzvlášť do profesionálnych salónov, kedy budete mať istotu, že pre každého zákazníka máte pripravený bezchybne vyčistený strojček. Po nanesení oleja strojček na krátku dobu zapnite – tým zaistíte rozprestrenie oleja medzi všetky trecie plochy hlavice.

Ostrá hlavica = precízna práca

Údržba a správne používanie strojčeka má tiež veľký vplyv na ostrosť strihacie hlavice. Tupou hlavicu zaručene poznáte, kedy strojček začne ťahať a hrýzť vlasy. Pri strihaní dbajte na dobre umyté vlasy, pretože akékoľvek zrniečko piesku, prach alebo iná nečistota spôsobuje predčasné otupenie hlavice. Pokiaľ je hlavica otupena, odporúčame jej výmenu za novú alebo brúsenie.

Starostlivosť o batériu

U akumulátorových strojčekov vyžaduje osobitnú starostlivosť i batérie. Akákoľvek batéria má životnosť po čias určitého množstva nabíjacích cyklov a jej kapacita sa postupne znižuje. Nejedná sa o poruchu, ale o bežný jav, ktorý je štandardný pri všetkých akumulátorových prístrojov. Rôzne typy strojčekov v sebe môžu mať rôzne typy batérií a preto odporúčame dobre preštudovať návod na použitie, kde je vysvetlený optimálny spôsob nabíjania pre daný typ strojčeka.

Všeobecne však platí, že strojček nabíjame vždy nabíjacím adaptérom na to určeným – teda tým, ktorý sme dostali v balení priamo pri strojčeka.

Ak sa o strojček budete starostlivo starať, odmení sa Vám skvelú a dlhotrvajúci službou.

 

Uverejnené v Návody

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *