Ako vybrať ten správny strojček?

Chcete si zaobstarať nový strojček a neviete si rady s jeho výberom? Nevyznáte sa v jednotlivých typoch strihacích aj holiacich strojčekov? Nevadí, náš sprievodca Vám pomôže vybrať ten správny strojček presne pre Vás!

1. Akumulátorový alebo sieťový strojček?

Najprv je dôležité vedieť, či uprednostňujete skôr akumulátorovú alebo sieťovú prevádzku strojčeka. Akumulátorový strojček stačí nabiť a môžete s ním strihať takmer kdekoľvek. Jednoduchšia je aj manipulácia s týmto strojčekom počas strihania. Sieťovým strojčekom je možné strihať iba po jeho pripojení do zásuvky, nemusíte u neho však riešiť znižovanie kapacity batérie.

AKUMULÁTOROVÝ STROJČEK
SIEŤOVÝ STROJČEK

2. Strihací, kontúrovací, planžetový,… ?

Ďalej je potrebné si ujasniť, aký výsledok chcete strojčekom dosiahnuť. Potrebujete strojček na zastrihovanie vlasov alebo fúzov, či strojček na vytváranie presných kontúr a detailov alebo snáď strojček na hladké oholenie?

Klasické strihacie strojčeky

Klasické strihacie strojčeky sú vhodné na strihanie vlasov a fúzov. Pre strihanie fúzov je však dôležité, aby strojček disponoval dostatočným výkonom a nemal tak so strihaním tvrdých fúzov problém. Všeobecne môžeme povedať, že na strihanie fúzov sú vhodné strojčeky s výkonom vyšším ako 5 000 otáčok za minútu. Tiež výška strihu hrá pri výbere strojčeka svoju rolu. K dispozícii sú strojčeky so stálou výškou strihu alebo strojčeky, ktoré majú možnosť nastavenia výšky strihu napr. pomocou aretačnej páčky. Strojčeky s možnosťou nastavenia výšky strihu sú vhodné na vytváranie strihov s plynulými prechodmi. V oboch prípadoch je však možné meniť výšku strihu aj pomocou nadstavcov.

Kontúrovacie strojčeky

Chcete si vytvoriť účes s dokonalými detailmi a kontúrami? Alebo chcete docieliť perfektný tvar fúzov? V tom prípade je pre Vás ideálna kúpa kontúrovacieho strojčeka! Kontúrovacie strojčeky majú nízku výšku strihu a vďaka užšej hlavici s veľmi jemnými zúbkami sú perfektnými pomocníkmi nielen na vytváranie perfektných línií, ale aj na vytváranie rôznych obrazcov.

Holiace strojčeky

Pokiaľ chcete dosiahnuť hladké oholenie, sú pre Vás jasnou voľbou planžetové a rotačné holiace strojčeky. Rotačné holiace strojčeky s výkyvnými hlavicami sú ideálne najmä pre hladké oholenie tváre. Planžetové holiace strojčeky sú potom vhodné pre hladké oholenie nielen fúzov, ale aj vlasov. Možno ich tak využiť napríklad na hladké oholenie vlasov na krku alebo na udržiavanie Vašej zmyselnej plešky. K dispozícii sú aj cestovné holiace planžetové strojčeky, ktoré si môžete zabaliť so sebou kamkoľvek na cesty.

ROTAČNÝ HOLIACÍ STROJČEK
PLANŽETOVÝ HOLIACÍ STROJČEK

Multifunkčné strojčeky a zastrihávače

Potrebujete univerzálny zastrihávač, s ktorým môžete udržiavať nielen svoje vlasy a fúzy, ale aj chĺpky v nose, ušiach a na celom tele? Voľte multifunkčné zastrihávače, ktoré majú súčasťou balenia širokú škálu výmenných hlavíc a nadstavcov. Všetko, čo potrebujete, tak máte súčasťou jedného strojčeka.

3. Profi strojček alebo strojček na domáce použitie?

Že nie ste profík a profesionálne strojčeky tak nie sú nič pre Vás? Opak je pravdou. Profesionálne strojčeky sú vhodné aj na domáce použitie. Výhodou profesionálnych strojčekov je najmä ich vyšší výkon a tiež ich dlhšia životnosť a odolnosť – vzhľadom na to, že sú pripravené na náročné každodenné prevádzky v kaderníctvach a barbershopoch. U profesionálnych strojčekov je tiež lepšie dostupné príslušenstvohlavice a nadstavce.

Pokiaľ si však na profesionálne strojčeky netrúfate, nezúfajte. V našej ponuke nájdete aj kvalitné strojčeky pre domáce použitie s bohatým príslušenstvom a za skvelé ceny.

Či už bude Váš výber smerovať k strojčekom profesionálnym, domácim, strihacím, kontúrovacím či holiacim, nezabudnite, že pre správny chod strojčeka a jeho dlhú životnosť je tiež potrebné sa o strojček dobre starať. Ako? To sa dozviete v našom článku venovanom práve tejto téme 🙂


Uverejnené v Návody, Produkty63,96 €

Zastrihávač vlasov Wahl Color Pro 20104-0460

Skladom 20 a viac ks


55,96 €

Zastrihávač vlasov a fúzov BaByliss X-10 Multi Trimmer E837E

Skladom 20 a viac ks


  Posledná šanca
19,96 €

Strihač vlasov a fúzov Wahl 9699-1016

Skladom 20 a viac ks


31,96 €

Strihač vlasov a fúzov Wahl Hybrid LED 9698-1016

Skladom 20 a viac ks


33,96 €

Strihač vlasov a fúzov Wahl Hero 9697-1016

Skladom 20 a viac ks


147,60 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Strihač pre celé telo Wahl Lithium Ion + Advanced 9864-016

Na ceste (skladom od 31.03.)


-33%
  AKCIA do 02.03.
39,96 € 59,96 €

Rotačný holiaci strojček Sencor SMS 5012GR - zeleno-čierny

Skladom 1 ks


131,60 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny planžetový holiaci strojček Andis ProFoil Shaver TS-2

Skladom 2 ks


181,68 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny strojček na vlasy BaByliss Pro FX8700GE

Skladom 15 ks


126,24 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny strojček na vlasy BaByliss Pro Cut-Definer FX872E

Skladom 13 ks


155,96 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny strojček na vlasy Wahl Magic Clip Cordless 08148-316H

Skladom 20 a viac ks


87,80 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny strojček na vlasy Wahl Magic Clip 08451-316H

Skladom 20 a viac ks


91,96 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Holiaci strojček Remington R5Style Series R5000

Skladom 2 ks


60,00 €

Profesionálny strojček na vlasy Fox Hercules

Skladom 8 ks


93,60 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny strojček na vlasy Fox Draco - strieborný

Skladom 14 ks


151,96 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny kontúrovaci strojček BaByliss Pro Skeleton FX7870BKE

Skladom 10 ks


107,60 €  + DOPRAVA ZADARMO 

Profesionálny strojček na vlasy Kiepe Diavel 6336

Skladom 4 ks


49,40 €

Strihací strojček na srsť Moser 1406-0076

Skladom 11 ks


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.